Tanszékünk az egyetemi testnevelés, sport és rekreáció fő szervezeti egysége, sportszakmai bázisa. Elsődleges feladatunk az oktatás. A „kötelező” jelző mellett, hangsúlyozzuk a rendszeres, aktív mozgás iránti igény felkeltését, örömét, amely reményeink szerint, élethosszig kíséri hallgatóinkat.  Tanszékünk, oktatóink élen akarnak járni a minőségi felsőoktatásban, a fizikailag aktív, egészségtudatos életmód kialakításában, a tehetséggondozásban, és a sporttudományi kutatásban. Hisszük, hogy jól kialakított és fenntartható oktatási rendszerünkben, egy modern XXI. századi egyetemhez méltó, vonzó és pezsgő sportéletet tudunk biztosítani egyetemünk hallgatói, oktatói, és dolgozói számára egyaránt!

Dr. Juhász Imre Ph.D.

egyetemi docens

„Olyan lesz a jövő, mint amilyen a ma iskolája.”

Szent-Györgyi Albert